KISA SÜREDE DOĞRU İŞ NASIL BULUNUR?

 • 1910,2020

  KISA SÜREDE DOĞRU İŞ NASIL BULUNUR?

  İş bulma süreci nasıl kısaltılır? Kısa sürede doğru işi bulmak için neler yapılmalıdır? Sizler için araştırdık.

  İş aramak ya da iş değiştirmek tüm çalışanlar için sorunlu durumlardan biridir. Tabi yeni başlanması planlanan iş ve sağladığı imkanlar mevcut işimizden iyiyse durumu olumlu olarak nitelendirebilir. Burada esas olan işi bulmak. Yeni ve iyi bir iş arıyorsunuz ve aradığınız işi hızlı bir şekilde bulmak mı istiyorsunuz o halde bu öneriler tam da size göre...

  Nasıl Bir İşte Çalışmak İstediğinizi Netleştirin Burada değinilmek istenen nokta mevcut işinizden memnun olmadığınız, sizi tatmin etmeyen noktaları olması sebebiyle ayrıldınız. Aynı durumu bir kez daha yaşamamak için ne istediğinizi bilmelisiniz. Rahat bir ofis ortamında serbest kıyafetle çalışırken mi mutlusunuz yoksa klasik giyimli bir plaza ortamımı size hitap ediyor. Ya da haftanın bazı günleri işinizi evinizden yürütmek mi sizi tatmin edecek bunları bilmeli ve bu doğrultuda mutlu olacağınız işe başvuru yapmalısınız.

  Etrafa Bilgi Verin İş fırsatı belkide sizi çok yakınınızda bekliyor fakat sizin haberiniz dahi olmuyor olabilir. Çevrenizde eleman arayan bir yakınınızda olabilir. Ya da çevrenizin sizi eleman arayan diğer kişilere önermesine vesile olarak kolaylıkla yeni bir işin kapısını aralayabilirsiniz.Bu sebeple iş arama süreçlerinde çevreyi haberdar etmek süreci kısaltmanın yollarından bir diğeridir.

  CV'nizi Genişletin İşten yeni ayrıldınız ve bolca boş vaktiniz mevcut bu süreyi en iyi şekilde değerlendirerek belkide ayrıldığınız işten çok daha iyi bir işe yerleşebilirsiniz. Bu sebeple katılabildiğiniz ilgi duyduğunuz ya da alanınızla alakalı eğitimlere katılmalısınız. Ücretli eğitimler mevcut olduğu pek çok ücretsiz ve sertifikalı eğitimlerde mevcuttur. Bunları takip ederek alanınız ile ilgili sertifika ve belgeler toplamalısınız.

  Bir Çok Kanaldan İş Arayın İş arama sürecinde çevre faktörünün yanı sıra tüm kanalları kullanın  edin. Gerektiğinde sosyal medyanın gücünden yaralanırken, iş arama portallarından faydalanın,gazete ilanlarına göz atın ya da firmaların kendi sayfalarını takip ederek açık pozisyonlarından kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz pozisyona başvuru yapabilirsiniz.

  Vazgeçmeyin Asla pes ederek vazgeçmeyin. Kendinize uygun ve mutlu olacağınız işi sonunda bulacağınıza inanın. Elinizden gelen tüm imkanlarınızı kullanın. Unutmayın yaşamak için çalışmaya ihtiyacımız var. 

HEMEN BİLGİ AL!

Eğitimlerimizle Hayalindeki Mesleği Yapabilirsin!

"Copyrights © • Tüm hakları saklıdır."